1 нче тур йомгаклары

Номинация «Композиторы-песенники» (без музыкальной подготовки)

Дипломанты I (заочного) тура: Ахатов Морис, Закиров Иршат, Прописнова Тамара.

Прошли в финал конкурса: Гариева Наджия, Аллямова Лилия, Бакирова Диана, Мардамшин Айрат.

Номинация «Композиторы-песенник ... Алга таба укырга »

Караулар: 444 | Өстәде: профком | Датасы: 28.06.2015

Казанның 45нче балалар китапханәсендә “Иң күп укучы мәктәп баласы” бөтенроссия конкурсының республика этабы җиңүчеләре бүләкләнде. 1 июнь – Халыкара балаларны яклау көнендә игълан ителгән бәйгене, “Россия почтасы” федераль дәүләт унитар предприятиесе, Россиядә Әдәбият елы уңаеннан, оештыра. Аның төбәк этабы исә “Россия почтасы” ФДУП филиалы – “Татарстан почтасы” федераль почта элемтәсе идарәсе тарафыннан ТР Мәдәният министрлыгы, Казан шәһәре мәдәният идарәсе, башкаланың Үзәкләштерелгән китапханә системасы ярдәме белән уздырылды, “Татар-информ” МА исә мәгълүмати ярдәм күрсәтте. Анда Казан шәһәре балалар китапханәләренә йөрүче 20 меңләп бала катнашкан. Конкурс нәтиҗәләре буенча, уку елы барышында китапханәдән иң күп китап алган укучылар ачыкланган. Шунысын да билгеләп узу кирәк: бәйге 2 категориядә – 1-4нче һәм 5-11нче сыйныфлар арасында үткәрелгән.

Караулар: 517 | Өстәде: профком | Датасы: 19.06.2015

11 июня 2015 года в КазГУКИ прошел митинг-концерт, посвященный Дню России, организованный факультетом заочного обучения и студенческим клубом. С приветственным словом студентам, преподавателям и сотрудникам обратился ректор вуза д.и.н., проф. Юсупов Р.Р. В исполнении студентов-заочников прозвучали песни о России.

Караулар: 371 | Өстәде: профком | Датасы: 11.06.2015

Рәсми булмаган чыганаклардан алынганча , 2015 елның 09 июнендә узган хезмәт коллективы профсоюз оешмасының отчет -сайлау  конференциясендә Римма Миннәхмәт кызы кабаттан  профком рәисе итеп сайланды. Без аны бу зур мәртәбә белән котлыйбыз! Эшендә зур уңышлар, саулык-сәламәтлек телибез!

Караулар: 546 | Өстәде: профком | Датасы: 09.06.2015

Тәрҗемә барышында ялгышлар җибәрмәү максатыннан бу язманы оригиналда бирәм:

Прием документов на очную форму обучения:
с 15 июня по 15 июля - у лиц, поступающих по направлениям подготовки (специальностям), при приеме на которые проводятся дополнительные вступительные испытания творческой и (или) профессиональной направленности;
с 15 июня по 24 июля -у лиц, поступающих только по результатам ЕГЭ;
с 16 июля до 24 июля - вступительные испытания творческой и профессиональной направленности;

Прием документов на заочную форму обучения:
с 15 июня по 8 июля - у лиц, поступающих по направлениям подготовки (специальностям), при приеме на которые проводятся дополнительные вступительные испытания творческой и (или) профессиональной направленности
с 15 июня по 24 июля - у лиц, поступающих только по результатам ЕГЭ;
с 9 июля до 14 июля- вступительные испытания творческой и профессиональной направленнос ... Алга таба укырга »

Караулар: 514 | Өстәде: профком | Датасы: 09.06.2015

5 июньдә 10.00 сәгатьтә «Штаб» Креатив индустрия резиденциясендә Төрки халыкларның XII «Нәүрүз» Халыкара театр фестивале узган көннәрдә «Театрның үсеш векторы: Көнчыгыш-Көнбатыш» дип аталган Халыкара конференция узды. Әлеге очрашу «Нәүрүз» фестивале өчен дә, Евразия театр сәнгате өчен дә әһәмиятле вакыйгага әверелде.

Оештыручылар һәм катнашучылар планлаштырган конструктив сөйләшү, чыннан да, корылды: Германия, Швеция, Иран, Казахстан, Россиянең танылган театр тәнкыйтьчеләре сөйләшү барышында театрның кайсы юлдан китәчәген: Көнчыгышмы, Көнбатышмы, «борылыш чоры»ның театрга ничек тәэсир итәчәген һәм «киләчәк театры»ның нәрсәдән гыйбарәт булуын  ачыкларга тырышты.

Әлеге конференцияне уздыру идеясенең авторлары – «Нәүрүз» фестиваленең сәнгать җитәкчесе, Г.Камал театрының баш режиссеры Фәрит Б ... Алга таба укырга »

Караулар: 480 | Өстәде: профком | Датасы: 05.06.2015

Ул Россиядә Әдәбият һәм Татарстанда Парк һәм скверлар елы уңаеннан уздырыла

Иртәгә, 5 июнь көнне сәгать 11.00 дә, А.С. Пушкинның туган көне алдыннан, Казанда “Книга-фест 2015” II шәһәр китап фестивале була. Ул Россиядә Әдәбият һәм Татарстанда Парк һәм скверлар елы уңаеннан уздырыла.

Фестиваль Лядской бакчасында сәгать 16.00 ләргә кадәр дәвам итәр дип ниятләнә. Анда тематик аллеялар һәм төрле зоналар эшләячәк.

Фестивальдә катнашучылар өчен ”Казан утары” күргәзмәсе, “Сугышны кичкән китаплар” сирәк китаплар экспозициясе, “Шәһәр бакчасында ... уйный” концерт мәйданчыгы эшләячәк. Шулай ук, “Пушкин балында” булу, шагыйрь һәм язучыларның әсәрләрен тыңлау, “Ирекле микрофон”га китаплар уку мөмкинлеге дә бар. Моннан тыш, “Укучы Казан” фотокүргәзмәсен тәкъдим итү дә ниятлән ... Алга таба укырга »

Караулар: 494 | Өстәде: профком | Датасы: 04.06.2015

2015 нче елның 9 июнендә, 13.00 сәгатьтә, 32 номерлы уку бүлмәсендә хезмәт коллективы профсоюз оешмасының отчет -сайлау конференциясе була.

Караулар: 527 | Өстәде: профком | Датасы: 01.06.2015

Китапханәчеләр көненә багышланган бөйрәмнән  бер күренеш

Караулар: 614 | Өстәде: профком | Датасы: 28.05.2015

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 »